• 30paź
            • Nowy numer gazetki szkolnej "Kleksik" już w sprzedaży.

• 31paź
            • II miejsce uczniów kl. 7 B

w grze miejskiej

10 października wybrani uczniowie klasy 7 B zmierzyli się z wyzwaniami gry miejskiej zatytułowanej

"Śladami kardynała Wyszyńskiego".

Byli to : Ada M, Beata K, Jacek M, Adam D, Janek P, Adam R, Mateusz P, Oskar P

Ks. Kardynał Wyszyński odegrał tak ważną rolę dla Kościoła w Polsce w czasach komunizmu, że św. Jan Paweł II powiedział, że taki Prymas zdarza się raz na 1000 lat.

Poszukując wiedzy o kard. Wyszyńskim odwiedziliśmy różne miejsca: zaczęliśmy od parafii Matki Bożej Królowej Polski, dawnej letniej rezydencji królowej Marysieńki, przejechaliśmy do kościoła Stanisława Kostki, gdzie znajduje się grób i muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Kolejnym miejscem był kościół sióstr Wizytek na Krakowskim Przedmieściu z którym związany był ks. Jan Twardowski i katedra św. Jana na Starym Mieście. Naszą przygodę zakończyliśmy w pałacu biskupów warszawskich na ul. Miodowej. Sprzyjała nam piękna, letnia aura, która dodawała nam werwy w realizacji konkursowych wyzwań. Duże zaangażowanie z jakim podeszli uczniowie do realizacji zadań zostało nagrodzone.

Zajęliśmy w konkursie II miejsce i zdobyliśmy puchar, dlatego jesteśmy dumni z naszego osiągnięcia.

GRATULUJEMY!!!

• 30paź
            • Akcja BohaterON zakończona

W imieniu powstańców dziękujemy uczniom, za udział w akcji. Listy zostaną przesłane bezpośrednio do Muzeum Powstania Warszawskiego

• 26paź
          • 100 lecie odzyskania niepodległości

13 października w naszej szkole odbył się PIKNIK RODZINNY z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
              Ważnym punktem wydarzenia było odsłonięcie tablicy pamiątkowej oraz uroczyste zasadzenie dębu, które uświetniła swoją obecnością uczestniczka Powstania Warszawskiego Pani Irka.
              W trakcie pikniku odbył się konkurs na najładniejszy kotylion, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
              Wśród wielu atrakcji były pyszne wypieki, wystawa owadów i bezkręgowców,  rekonstruktorzy historyczni z  Projektu Historycznego "Konspiracja", wystawa broni i elementów uzbrojenia sprzed 100 lat zaprezentowana przez Muzeum Techniki Wojskowej i Cywilnej z Marek, malowanie twarzy w barwy narodowe, strzelnica, mecze piłki nożnej i siatkówki, konkurs historyczny z nagrodami, gry planszowe, wata cukrowa.

Uczestnicy pikniku mogli pożywić się zupą fasolową przygotowaną przez firmę Szwajcarka.

• 26paź
          • Warsztaty kl. 1 - 3

W październiku uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach integracyjno-profilaktycznych przeprowadzonych przez trenerów z Małopolskiego Centrum Profilaktyki.
              W miłej atmosferze i w sposób zabawowy uczyli się pracy w grupie: kształtowali umiejętności współpracy, koordynacji i planowania pracy, zdobywali świadomość swojej roli w grupie.
              Ponadto ćwiczyli umiejętność komunikacji: doskonalili umiejętność słuchania i przekazywania informacji.
              Dzieciom zajęcia bardzo się podobały i świetnie się przy nich bawiły.
        • 15paź
        • 11paź
        • 11paź
            • Sport

Dnia 26.09.2018 na terenie Dolinki Służewieckiej

odbyły się Mistrzostwa Mokotowa

w sztafetowych biegach przełajowych.

• 28wrz
        • 25wrz
          • Klasy 4-7

12 września uczniowie  z klas czwartych wzięli udział w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez grupy rekonstrukcyjne poświęcone tematyce odzyskania niepodległości.

• 19wrz
            • Już po raz drugi

Nasza szkoła zdobyła certyfikat Varsavianistycznej Szkoły.

• 09wrz
        • 28sie
            • Program Rozwoju Kompetencji Rodzicielskich

DLA RODZICÓW DZIECI PRZEDSZKOLNYCH I WCZESNOSZKOLNYCH

Jeśli nie wiesz co jako rodzic powinieneś, a czego nie warto

Jeśli nie wiesz kogo w jakiej sprawie słuchać

Jeśli czujesz, że brakuje ci zrozumienia i cierpliwości

Zapraszamy na zajęcia grupowe w Fundacji C.E.L,

POSZUKIWANIE RODZICIELSKIEJ MOCY

Zapraszamy wszystkich rodziców otwartych na zmiany.

Zapraszamy rodziców, którzy poszukują dobrych wzorców rodzicielskich.

Zapraszamy rodziców, którym brakuje oparcia wśród bliskich.

Proponujemy wspólne poszukiwanie tego, co służy budowaniu dobrych relacji z dzieckiem i motywowaniu go do rozwoju

W trakcie 47 godzin spotkań będziecie Państwo mieli okazję:

• Poznawać granice zdrowego rozsądku w relacjach z dzieckiem
              • Dowiadywać się jak obchodzić się z trudnymi zachowaniami dziecka
              • Odkrywać, co może kryć się za „denerwującymi” zachowaniami
              • Rozpoznawać potrzeby dziecka w Waszej rodzinie
              • Nazywać uczucia i radzić sobie z nimi na codzień
              • Uczyć się wspierać dziecko w sytuacjach nowych i kryzysowych
              • (np. rozwód, rozpoczęcie przedszkola, szkoły)
              • Poznawać swoje mocne strony jako rodzica

Spotkania zaczynamy 24 września i kończymy  24 listopada 2018

Zajęcia odbywają się w lokalu FUNDACJI C.E.L.

w poniedziałki w godzinach 17.30-21.00
              Planujemy też dwie soboty: 20 października i 24 listopada w godzinach 10-18

Osoby zainteresowane zapraszamy na konsultacje przed grupą

Czekamy na zgłoszenia!