• Deklaracja dostępności

Szkoła Podstawowa nr 107 im. Bronisława Malinowskiego w Warszawie zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej https://www.sp107.edupage.org

zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego https://www.sp107.edupage.org

Data publikacji strony internetowej: 2016-01-18

Data ostatniej dużej aktualizacji: 2021-01-12

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej: na stronie internetowej nie ma  informacji o zakresie działalności – w postaci elektronicznego pliku zawierającego tekst odczytywalny maszynowo, nagrania treści w polskim języku migowym, filmy nie posiadają opisów dźwiękowych dla osób niewidomych

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z panią Jolantą Witczak: e-mail: sp107@edu.um.warszawa.pl

nr telefonu: 228439692.

Do wskazanej wyżej osoby można składać wnioski udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do zgłoszenia uwag dotyczących dostępności cyfrowej strony internetowej lub jakiegoś jej elementu; żądania zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jakiegoś jej elementu; żądania udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać: dane osoby zgłaszającej żądanie, w tym wskazanie sposobu realizacji kontaktu; wskazanie, o którą stronę internetową lub jej element chodzi. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Rozpatrzenie zgłoszenia nastąpi niezwłocznie, nie później niż w 7dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie będzie możliwe, nastąpi niezwłoczne poinformowanie o tym wnoszącego żądanie oraz poinformowanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej jednak nie będzie możliwe, może być proponowany alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku odmówienia realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej lub elementu strony internetowej. Skargę można złożyć do Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 107 im. Bronisława Malinowskiego w Warszawie z wykorzystaniem usług poczty tradycyjnej lub drogą poczty elektronicznej.

Adres: 02-776 Warszawa, ul. Nowoursynowska 210/212

E-mail: sp107@edu.um.warszawa.pl

Telefon: 228439692

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można złożyć również do  Rzecznika Praw  Obywatelskich, https://www.rpo.gov.pl/content/jak-zglosic-sie-do-rzecznika-praw obywatelskich

Szkoła Podstawowa nr 107 im. Bronisława Malinowskiego mieści się przy
        ul. Nowoursynowskiej 210/212. Wokół budynku nie ma przeszkód architektonicznych, do budynku szkoły prowadzi równy szeroki chodnik od strony ulicy Łukowej. Do wejścia prowadzą jednostopniowe schody oraz podjazd dla wózków dla osób niepełnosprawnych
        z barierkami. Wejście jest ogólnodostępne w godzinach pracy szkoły i prowadzi do holu, gdzie po lewej stronie mieści się sekretariat.  Budynek ma cztery kondygnacje, jedną
        w przyziemiu, gdzie mieści się szatnia, na parterze i dwóch piętrach znajdują się sale lekcyjne. Ta część szkoły jest niedostępna dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach z powodu braku wind i innych udogodnień.

Obsługa osób słabosłyszących:

Nie istnieje możliwość obsługi osób słabosłyszących/niesłyszących w języku migowym.
        W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

Obsługa osób słabowidzących/niewidomych:

Nie istnieje możliwość wejścia do budynku z psem asystującym. Osobom słabowidzącym może być udzielona pomoc/wsparcie przez pracowników obsługi.

Dostępność parkingu:

Z tyłu budynku – wjazd bramą – znajduje się parking z wydzielonym i oznaczonym miejscem dla osób niepełnosprawnych. Od strony parkingu jest możliwość dotarcia do wejścia do szkoły naokoło budynku

Dostępność toalety:

Toalety znajdują się na każdej kondygnacji budynku, ale nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Data dodania: 2020-09-18

Data aktualizacji: 2021-03-18