• 30sie
        • 27sie
            • Składanie wniosków w OPS

Szanowni Państwo, jak co rok, istnieje możliwość otrzymania pomocy materialnej dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji finansowej:

1. posiłek dla ucznia - już teraz,

2. stypendium szkolne - do 15.IX,

3. zasiłek.

POSIŁKI

Aby otrzymać dofinansowanie posiłków dziecka należy zwrócić się już teraz, do Ośrodka Pomocy Społecznej, zgodnego z miejscem zamieszkania. Dla Górnego Mokotowa jest to OPS przy ul. Wiktorskiej 83/87.

W przypadku odmowy, można wystąpić o dofinansowanie posiłków w szkole. Do 8 września należy złożyć wniosek "posiłek dla ucznia".

Wnioski o stypendium "posiłek dla ucznia" będą przygotowane przy wejściu do szkoły lub u pedagoga szkolnego i tam też można je składać.

STYPENDIUM SZKOLNE

Wnioski o stypendium szkolne wraz z wymaganymi dokumentami można składać w OPS do 15.IX.23 r.

ZASIŁEK

W przypadku wystąpienia nagłej, trudnej sytuacji w rodzinie, w ciągu dwóch miesięcy od zdarzenia losowego można w OPS uzyskać jednorazową, bezzwrotną pomoc finansową.

Wszystkie wnioski i adresy Ośrodków Pomocy Społecznej znajdziecie Państwo na stronie:

W razie pytań, proszę zgłaszać się do pedagoga szkolnego

Katarzyna Grużewska, p.16 na łączniku.