• Instrukcja zwrotu książek do biblioteki szkolnej

Na podstawie wytycznych opublikowanych przez Ministerstwo Rozwoju i Bibliotekę Narodową w zakresie przyjmowania książek, podręczników oraz innych materiałów bibliotecznych w czasie epidemii/po ustaniu epidemii koronawirusa.

W domu przygotuj odpowiednio wypożyczone książki/podręczniki do zwrotu:

1. Skompletuj wszystkie książki/podręczniki.
          2. Usuń zapisane ołówkiem notatki, zwróć uwagę na czystość i estetykę książki/podręczniki, wyprostuj pogięte kartki, sklej rozdarcia.
          3. Przygotowane książki/podręczniki umieść w foliowej torbie.
          4. Przygotuj kartkę z danymi: imię i nazwisko, bieżąca data, wypisz numery książek np. j.polski - literatura - numer 12359, które znajdują się pod pieczątką biblioteki.
          5. Przygotowaną kartkę z Twoimi danymi i numerami przyklej na książkę/podręcznik. To bardzo ułatwi mi odpisywanie książki/podręczników z Twojej "Karty Czytelnika"

Nie wkładaj do foliowej torby ćwiczeń – nie podlegają zwrotowi do biblioteki.

Zabierz ze sobą długopis.

Terminy zwracania wypożyczonych książek (poza podręcznikami) od 25 maja do 10 czerwca w godzinach 9-13 w dniach:

Poniedziałek: kl.1-2

Wtorek: kl. 3-4

Środa: kl.5-6

Czwartek: kl. 7-8

Jeśli uczeń nie będzie mógł oddać książek w wyznaczonych godzinach, proszę przekazać je podpisane i spakowane w folie personelowi szkoły w recepcji.

Zasady postępowania w bibliotece:

1. Wchodząc do biblioteki bądź wyposażony w maseczkę i rękawiczki.
          2. Do biblioteki może wejść tylko jedna osoba ( dopuszcza się wejście dziecka z jednym rodzicem).
          3. Książki odłóż w wyznaczonym miejscu.
          4. Przyniesionym długopisem podpisz się na liście zwrotu.
          5. Książki poddawane są kwarantannie przez 5 dni.
          6. Nauczyciel bibliotekarz przed odpisaniem książek/podręczników oceni ich stan i w porozumieniu z wychowawcą zdecyduje o odpisaniu lub wstrzymaniu odpisu z Karty czytelnika zgodnie z regulaminem. W sytuacji, kiedy nauczyciel bibliotekarz nie przyjmie zwróconych książek, rodzic jest zobligowany do odkupienia nowej książki lub podręcznika.

O terminie zwrotu podręczników zostaną rodzice poinformowani za pomocą dziennika elektronicznego przez wychowawcę.

W przypadku pytań i wątpliwości proszę o kontakt przez konto Librus.

Ilona Orzechowska