Regulamin Biblioteki Szkoły Podstawowej Nr 107 im. Bronisława Malinowskiego

1. Do korzystania ze  zbiorów biblioteki szkolnej zapraszamy uczniów, pracowników szkoły i rodziców.
          2. Jednorazowo czytelnik może wypożyczyć 3 książki na okres 3 tygodni, z możliwością przedłużenia wypożyczenia.
          3. Szanujemy książki! Czytelnik, który zauważy uszkodzoną książkę, zgłasza to nauczycielowi bibliotekarzowi.
          4. Czytelnik, który zgubi wypożyczoną książkę ma obowiązek odkupić książkę o tym samym tytule.
          5. Wypożyczonej książki nie przekazujemy innym osobom.
          6. Uczniowie opuszczający szkołę rozliczają się z biblioteką szkolną przez podpisanie karty obiegowej.
          7. Czytelnicy mogą wypożyczać książki na okres ferii zimowych i letnich.
          8. W bibliotece rozmawiamy szeptem, chodzimy wolnym krokiem. Nie przeszkadzamy innym czytelnikom!
          9. Do biblioteki nie wnosimy jedzenia i napojów.
          10.  10.Tornistry zostawiamy w wyznaczonym miejscu.

KAŻDY UCZEŃ,

KTÓRY ZMIENIA LUB KOŃCZY SZKOŁĘ  ZOBOWIĄZANY JEST ODDAĆ WYPOŻYCZONE KSIĄŻKI.

REGULAMIN WYPOŻYCZANIA DARMOWYCH PODRĘCZNIKÓW

Regulamin użyczania darmowych podręczników uczniom Szkoły Podstawowej nr 107

1. Uczeń jest zobowiązany do dbania o podręczniki. Uczeń i rodzic są świadomi odpowiedzialności za pożyczone podręczniki. Podręczniki należące do szkoły użyczane są w ciągu trzech lat kolejnym rocznikom uczniów. Regulamin obowiązuje uczniów i rodziców przez cały okres uczęszczania ucznia do szkoły i korzystania z wypożyczonych podręczników.
          2.  Każdy uczeń, który zmienia lub kończy szkołę zobowiązany jest oddać wypożyczone podręczniki, które wcześniej powinny być podpisane przez ucznia.
          3. W celu dbania o podręczniki rodzic powinien obłożyć folią wypożyczony podręcznik.
          4. W przypadku zniszczenia, uszkodzenia lub niezwrócenia do biblioteki podręcznika rodzic ucznia odkupuje i dostarcza do biblioteki nowy egzemplarz podręcznika.
          5. Do podręczników do nauki języków obcych dołączone są płyty CD. Uczeń jest zobowiązany do oddania podręcznika z kompletem płyt. Brak płyt jest równoznaczny z obowiązkiem odkupienia nowego podręcznika przez rodzica.