• Rekrutacja

• Rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2024/2025

Rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w szkołach podstawowych rozpocznie się 5 marca 2024r. i będzie prowadzona z wykorzystaniem elektronicznego systemu rekrutacji.

Informacja o terminach, zasadach i kryteriach rekrutacji dostępna jest w linku:

Harmonogram rekrutacji

Kryteria rekrutacji,

Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest w systemie elektronicznym.

Do klas I przyjmowane są dzieci:

1. 7-letnie (urodzone od stycznia do grudnia w 2017 r.) – objęte obowiązkiem szkolnym,
        2. 6-letnie (urodzone od stycznia do grudnia w 2018 r.) – zgodnie z wolą rodziców, jeżeli:
          • dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym
            albo
          • ma opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej, że może rozpocząć naukę w szkole podstawowej.

Do klasy I bez przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego przyjmowane są dzieci:

• dla których dana szkoła jest szkołą obwodową – na podstawie zgłoszenia rodziców,
        • które w roku szkolnym 2023/2024 realizują obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne w oddziale przedszkolnym w tej szkole podstawowej, którą wskazał im organ prowadzący, czyli burmistrz dzielnicy.

Zgłoszenie rodzice składają do dyrektora szkoły. Termin wskazuje harmonogram.