• Godziny pracy świetlicy

Świetlica działająca przy naszej szkole jest czynna codziennie w godzinach od 7.00 do 17.30

• Jej zespół tworzą nauczycielki z wyższym wykształceniem, po pedagogice opiekuńczo-wychowawczej i studiach podyplomowych (nauczanie wczesnoszkolne i pedagogika specjalna).

• W roku szkolnym 2020/2021 dzieci pozostające pod opieką świetlicy podzielone są na grupy wiekowe

• Każda grupa ma swoją wychowawczynię i salę, w której spędza czas po lekcjach.

• W roku szkolnym 2019/20 z powodu pandemii, szkoła pracowała w systemie zdalnym.

• Świetlica codziennie w Librusie zamieszczała pomysły:

• zabaw ruchowych, zajęć plastycznych, orgiami, rebusów matematyczno-logicznych.

Ten rok szkolny 2020/21 rozpoczęliśmy zajęciami  stacjonarnymi , w tym czasie odbyły się konkursy:

• ogólnopolski literacko-plastyczny (piszę, ilustruję, wydaję- moja książka w drodze do Nobla;
            • Dzień Edukacji Narodowej- portret nauczyciela  oczami dziecka;
            • jesienny lampion (wykonany z dóbr natury);
            • Godło Polski (technika dowolna);

Od listopada do stycznia pracowaliśmy zdalnie. W tym okresie wychowawcy świetlicy wysyłali w Librusie różnorodne propozycje zajęć świetlicowych online.

W czasie pracy zdalnej  wychowawcy zorganizowali konkursy:

• Dzień Pluszowego Misia ( Mój przyjaciel miś);
            • Świąteczny dekorator ozdób choinkowych (technika dowolna);

Po powrocie do pracy stacjonarnej zorganizowany został konkurs

• plastyczny – maska karnawałowa.
            • Wspólnie bawiliśmy się w Walentynki. Była skrzynka walentynkowa i wiele miłych liścików.
            • W każdej klasie odbył się mini bal karnawałowy z poczęstunkiem, tańcami i zabawami, w reżimie sanitarnym.
            • Już planujemy marcowe obchody Święta Kobiet broken heart